שיש, פרקט או קרמיקה? הכול על ריצוף לבית

אם אתם רוצים לשנות את מראה הבית, אתם לא חייבים לשפץ את הבית כולו. מה הכוונה? מספיק שתבחרו אזור בבית אותו תרצו לשפץ וכבר תרגישו שינוי משמעותי בעיצוב. לדוגמה, אם תבחרו להחליף את הריצוף בבית כי הוא כבר ישן, תוכלו לעשות זאת בלי בעיה, כל עוד לקחתם את בעלי המקצוע המתאימים. כי אם תבחרו את הלא מתאימים, העבודה עשויה לצאת לא איכותית בכלל ויהיה צורך לפרק אותה ולעשות אותה מחדש.

ריצוף לחדר האמבטיה

לחדר האמבטיה, תוכלו לבחור בשיש איכותי כמו גרניט פורצלן או סוג אחר של שיש. היתרון שיש בבחירת שיש הוא הקלות לנקות אותו והמראה היוקרתי שהוא משווה לחדר האמבטיה. מבחינת קירות האמבטיה, דעו שאתם לא צריכים לחפות אותם דווקא בשיש, כמו הריצוף. תוכלו לחפות אותם בפסיפס או חרס.

פרקט לחדר השינה

היתרון בהתקנת פרקט, הוא שניתן להתקין אותו ישירות על הרצפה שיש לכם כבר בחדר השינה. כלומר אין צורך לשבור ולהחליף את הרצפה. משום כך, גם עבודת ההתקנה של הפרקט הופכת לזולה יותר. את הפרקט פשוט מניחים על הרצפה. מה שכן, אם יש לכם כבר פרקט ואתם רוצים להחליף אותו לפרקט אחר, אז יש לקחת בחשבון גם עלויות של פירוק. מה שיכול לייקר את העבודה.

ריצוף במטבח

אם המטבח מחובר לסלון שלכם, כלומר הם מהווים חלל פתוח, אז יש לרצף את שניהם יחד. תוכלו לרצף בקרמיקה מסוג גרניט פורצלן או כל קרמיקה אחרת שתתאים. עליכם לבחור קרמיקה שתהיה קלה לתחזוקה ושתהיה עמידה לאורך זמן – כלומר אם ייפול משהו על הרצפה, שהקרמיקה לא תשבר בקלות. את כל העיצוב תוכלו להשלים עם טפטים מעוצבים שתוכלו לשים בקיר המטבח וגם בקיר של הסלון. לשם כך, מומלץ להתייעץ עם מעצב או מעצבת פנים, שינחו אתכם לא רק בבחירת הריצוף המתאים אלא גם בבחירת הטפטים המתאימים.

תקציב

לפני שאתם מתחילים בשיפוץ ובפרט בהחלפת הריצוף, שימו לב שיש לכם מספיק כסף לביצוע העבודה. לא כדאי להתחיל בעבודה ולגלות שאין מספיק כסף להמשיך אותה ואז לעצור אותה. חשבו היטב את התקציב שלכם ותפעלו בהתאם. אם לא מסתדר לכם, אתם תמיד יכולים לדחות את תהליך השיפוץ לזמן אחר.

 

בעלי המקצוע המתאימים

אל תתפתו להתחיל לעבוד עם כל בעל מקצוע. עליכם לבחור בכאלה שיש להם ניסיון בתחום ויותר מזה כאלה שמבצעים אך ורק עבודות מקצועיות בכל הקשור להתקנת הריצוף. כמו כן, מלבד אלו, עליכם גם לבחור מעצב או מעצבת פנים בוגרי לימודי עיצוב פנים. כי הרי יש להשלים את תהליך הריצוף עם תהליך עיצוב הבית. אם אתם רוצים שהריצוף יתחבר לסגנון העיצוב שקיים בבית, עליכם לשאול איך לעשות זאת ולשם כך לקחת את בעלי המקצוע המתאימים.

 

אנו בשיש גטניו מציעים את עצמנו בגאווה לתת לכם שירות החל משלב הייעוץ לבחירת חיפויי השיש המושלמים עבורכם לפי צורך ותקציב ונשמח גם להציע מעצבים מהשורה הראשונה בארץ שעמם אנו עובדים באופן שוטף ומוצלח.