שיש למטבח: מה מתאים לכם וכמה זה עולה?

יש סוגים שונים של שיש ואת הבחירה ביניהם כדאי לעשות לפי שני מרכיבים עיקריים: מראה ופונקציונאליות.

יש סוגים שונים של שיש למטבח, כשהנפוצים הם שיש גרניט ואבן קיסר. שיש גרניט הוא שיש מאבן טבעית הנחשב ליוקרתי והוא בעל כושר ספיגה נמוך וצפיפות גבוהה. יתרונותיו המובהקים הם שהוא אינו נשרט או נסדק בקלות ובגוונים הכהים של שיש זה לא יראו סימנים או כתמים. לעומת זאת שיש קיסר, הוא שיש סינתטי, המאופיין בצבעים אחידים ובעובי דק ביחס לגרניט. יתרונו המובהק הוא מגוון הצבעים הרחב ובעיקר הצבעים הבהירים, אך הוא נוטה לצבור כתמים.

כיצד תתאימו את השיש למטבח?

כדי להתאים את השיש הנכון למטבח, כדאי להיעזר במעצבת פנים, המתמחה במטבחים. מעצבת פנים, שסיימה לימודי עיצוב פנים וכבר התנסתה בעבודות אצל מספר לקוחות, תוכל לכוון אתכם לשיש שישרת אתכם היטב. למה הכוונה?

כאשר בוחרים שיש למטבח, יש שני מרכיבים חשובים שצריכים לקחת בחשבון: מראה ופרקטיות. לעתים, כאשר משפצים את המטבח או כשעוברים לבית חדש, יודעים איך רוצים שהמטבח ייראה ובעיקר יודעים איזה צבע רוצים שיהיה הצבע השולט. במקרים כאלו, פעמים רבות הצבע וסגנון המטבח המבוקש, הוא שיקבע את סוג השיש. אם רוצים מטבח בהיר המקנה תחושה מרווחת ומוארת, כדאי לבחור באבן קיסר בהירה. לעומת זאת, אם מתחברים דווקא למראה המשויש הכהה של אבן הגרניט, תוכלו להפוך את הצבע למוטיב השולט ובהתאם לכך לבחור בארונות, ידיות וכן הלאה.

מלבד המראה, יש לקחת בחשבון את המרכיב הפונקציונאלי. כדי לדעת מה השיש הנכון עבור המטבח שלכם, צריך להגדיר קודם את מקומו של המטבח בחיי היומיום בבית. האם אתם מבלים שעות רבות במטבח ונהנים לבשל? ואולי אתם נוהגים להזמין אוכל או לאכול הרבה בחוץ, והמטבח משמש בעיקר לנוי? לפי התשובה, תוכל מעצבת הפנים להמליץ לכם באיזה שיש כדאי לבחור. בזכות תכונותיו הייחודיות, שיש גרניט מתאים לאנשים שאוהבים לבשל ומשתמשים הרבה במטבח. לעומת זאת, שיש קיסר יתאים פחות מכיוון שהוא נוטה להישרט ולצבור כתמים. במידה והמטבח משמש אתכם במידה מועטה ואתם מעוניינים במראה מודרני ובהיר, כדאי לבחור בשיש קיסר ולא בגרניט.

מעצבת פנים מקצועית, אינה עוצרת רק בהתאמת השיש פרקטי ובעל מראה מתאים למטבח עצמו, אלא היא מרחיבה את ראייתה לקו העיצובי הכללי השורר בבית, ולכן לבחירת השיש מתווסף מרכיב שלישי, והוא סגנון העיצוב השולט בבית, או בקומה בה נמצא המטבח.

כמה מילים על מחירים

מטבע הדברים, שיש גרניט יקר יותר וטווח המחירים נע מ-400 שקלים  למטר ועד ל-20,000 שקלים ויותר. לעומת זאת, טווח המחירים של שיש קיסר נע בין 800-3,500 שקלים ויותר.

למחיר השיש יש להוסיף גם את מחיר ההתקנה, וכאן לשיש קיסר יש יתרון, מכיוון שהתקנתו נחשבת לקלה יותר ולכן עולה פחות.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.