על מה חשוב להקפיד בעיצוב המטבח?

המטבח הוא אחד החללים הכי חשובים ומרכזיים בבית שלנו. אנחנו מבשלים, אופים וגם יושבים לארוחות משפחתיות במטבח. על כן, חשוב שהוא יהיה נוח ומזמין ככל האפשר כך שכל אחד שייכנס למטבח ייהנה להיות בו. אם תבחרו לעצב את המטבח הקיים שלכם תראו בעצמכם איך נוחות ויופי יכולים להתכתב ולהשתלב עם מקסימום פונקציונאליות.

היבטים בעיצוב המטבח

מבנה המטבח – עלינו לנצל עד כמה שאפשר את חלל המטבח שיש ברשותנו. ניצול נכון יגרום לכך שהמטבח יהיה מרווח ויהיה מספיק מקום להכין בו את האוכל. יתרה מזאת, במטבח מרווח נוכל לעבוד מספר אנשים במקביל מבלי להפריע אחד לשני או מבלי להצטופף. העדיפות היא שמבנה המטבח יהיה פתוח, כלומר חלל פתוח ולא סגור אך זה כמובן תלוי במגבלות גודל שטח המטבח.

צבע – עלינו להתאים את הצבעים במטבח לצבעים שיש בבית שלנו. כך עיצוב המטבח יהיה בקו אחיד עם עיצוב הבית. אם אתם לא בטוחים בצבעים המתאימים למטבח, תוכלו בהחלט להיעזר בשירותיהם של מעצב או מעצבת פנים, בוגרי לימודי עיצוב פנים. הם כבר ידעו למקד אתכם לסגנון המטבח המתאים וגם לצבעים המתאימים ביותר.

פונקציונאליות – יש לדאוג לנצל כל חלל ומעבר לכך, יש לדעת גם איך לאבזר את החלל כמו שצריך. אם תיקחו בעל מקצוע, תוכלו לראות בשרטוט את תכנון המטבח וכך לקבוע את הפונקציונאליות שתהיה הכי טובה למטבח שלכם.

מה חשוב להקפיד שיהיה במטבח המעוצב שלכם?

משטח עבודה – חשוב מאוד לבחור משטח מעוצב, שיהיה עשוי מחומרים איכותיים. בהתאם לתקציבכם תוכלו לבחור במשטחי שיש ישראליים כמו שיש קיסר וחברון ובמקרים של תקציב גבוה יותר תוכלו לשלב שיש מאבן גרניט או קוריאן. כל המשטחים מגיעים במגוון צבעים וטקסטורות שישתלבו לכל סגנון סגנון מטבח שתבחרו לעצב. תוכלו לקרוא יותר במדריך השלם לשיש למטבחים שלנו.

אי – אם אתם אוהבים לשבת לארוחות משותפות במטבח וגם חסרים לכם מקומות אחסון, תוכלו להעמיד אי באמצע המטבח. הדבר גם יוסיף ליופי של המטבח וגם ישמש אתכם לארוחות. מעבר לכך, תוכלו לתכנן אי בהתאמה אישית, כך שהוא יחולק עם מגירות וארונות. במקומות האחסון הללו, תוכלו לאחסן את כלי המטבח וכמו כן מוצרי חשמל.

תאורה – בחלל כמו המטבח, צריכה להיות תאורה חזקה וטובה. תוכלו לבחור בגופי תאורה עדינים ומעוצבים, כאשר אותם תוכלו לשלב עם גופי תאורה שיספקו עוצמת אור גבוהה. את התאורה החזקה, תוכלו למקם מאחורי משטח העבודה ולא במרכז המטבח.

וילונות – הדעות נחלקות לשניים, שכן מצד אחד יש ההעדפה להתקין וילונות במטבח על מנת לווסת את עוצמת האור ומצד שני, יש שמעדיפים שלא להתקין וילונות. הדבר נובע מכך, שהווילונות צוברים את ריחות הבישול  ואז יש לכבס אותם לעיתים קרובות. עשו את השיקולים שלכם.

שורה תחתונה

חשוב שמטבח יהיה מעוצב ויפה, מה שכן גם חשוב שהוא יהיה פרקטי ונוח. אם תעזרו במעצב או מעצבת פנים, יהיה לכם מטבח שיענה על כל הדרישות. אלו אנשי מקצוע שילוו אתכם מתחילת התהליך ועד לסופו ועל כן, כדאי שלא לחסוך בעניין זה ולקחת איש מקצועי שיש עליו המלצות והכי חשוב – שיש לו ניסיון בתחום עיצוב המטבחים.