שיש למטבח – המדריך השלם

בעיצוב המטבח לשיש יש תפקיד מרכזי בעיצוב הכולל. חשוב ללמוד ולהכיר את סוגי השיש למטבח הקיימים כיום בשוק לבחירה חכמה ומושכלת ובכלל לדעת להתאים את סוג השיש לתקציב לבחירה אופטימאלית.

במיוחד לשם כך ובמיוחד עבורכם ישבנו ועמלנו והכנו את המדריך השלם לבחירת שיש למטבח.

 על ארבעה בנים דיבר המטבח
ישנם ארבעה סוגים עיקריים של שיש למטבח. כמובן שאתם יכולים לבחור חומר אחר בכלל כמו למשל עץ או נירוסטה, אך חומרים אלו הם פחות עמידים ויש להם חסרונות ביחס למשטחי השיש זו גם הסיבה שמעל ל-90% מהמטבחים בארץ בוחרים משטחי שיש למטבח.

 שיש אבן קיסר – הפופולארי, המוכר והישראלי
אבן קיסר זו חברה ישראלית ותיקה ומובילה- שם דבר בענף המטבחים בארץ בוודאי וגם בזירה הבין לאומית  בעיקר בזכות משטחי השיש למטבח שהיא מייצרת.

המשטח מיוצר משילוב של קוורץ, פולימרים ופיגמנטים לקבלת  גוונים וטקסטורות רבות. התרכובת הופכת את המשטח לחזק ועמיד ובשל היותו משטח "סינטטי" ולא טבעי גם מחירו בהתאם.

 • צבעים : תוכלו למצוא מגוון עצום של צבעים וטקסטורות כיוון שמשטח השיש מיוצר במפעל ואינו נחצב באופן טבעי
 • עיצוב : משטח השיש למטבח אבן קיסר נחשב למשטח גמיש ולכן ניתן לחתוך אותו ולעצב אותו ללא קושי.
 • חוזק ועמידות – הפלוס : בשל התרכובת הייחודית משטח השיש למטבח הוא מאוד חזק ועמיד.
 • חוזק ועמידות – המינוס: המשטח חשוף לנזקי חום ולכן רצוי לא להניח עליו סירים רותחים. כמו כן הוא יכול להישרט ממגע סכינים חדות וחובה לעבוד על משטח ולא ישירות על המשטח.
  הערת שוליים – כיום ניתן להזמין משטח שיש למטבח של אבן קיסר בשילוב אזור אחד מוגדר של משטח גרניט להנחת סירים ישירות על המשטח.
 • ניקיון: מצד אחד התחזוקה והניקיון לא מצריכים מאמץ רב אך לניקיון יסודי לא ניתן להשתמש בחומרי ניקוי "כבדים" כמו מסיר שומנים ולכן יכולים להיווצר ולהישאר כתמים של תבלינים ורטבים.
 • אחריות : חברת אבן קיסר חברה ותיקה ואמינה ולכן נותנת ללקוחותיה אחריות רבת שנים. חשוב לזכור- האחריות ניתנת רק בהתקנת שיש של מתקין מוסמך של אבן קיסר.
 • מחיר: משטח השיש של אבן קיסר הוא יחסית מהזולים בשוק המשטחים ומתאים ללקוחות עם תקציב מוגבל. כמובן שבשל המבחר הרחב ישנו טווח מחירים רחב. מתאים לאנשים שרוצים לשפץ מטבח לדירה ראשונה או בדירות להשכרה.

לסיכום : משטח שיש למטבח של אבן קיסר הוא פתרון אופטימאלי לאנשים בעלי תקציב מוגבל שרוצים שילוב טוב של מחיר עם אופציות עיצוב רבות. בטיפול נכון ותחזוקה משטח אבן קיסר יכול להחזיק שנים רבות ולא סתם הוא נחשב למשטח השיש למטבח הפופולארי ביותר בישראל.

שיש חברון – זול, חזק וגם ישראלי.

שיש חברון נקרא כך משום שהאבן שממנה מיוצרים המשטחים מגיעה מאזור חברון למפעל לייצור. משטח השיש הוא שיש מדומה- כלומר לא שיש טבעי אלא סוג של אבן הנחצבת ומשויפת עד לקבלת מראה שיש טבעי. שיש חברון משמש למשטחי שיש למטבח והוא השיש הנפוץ ביותר והזול ביותר בישראל.

 • עיצוב : בשל היותו שיש המיוצר במפעל, ניתן לעצב את משטח השיש חברון באיזה צורה וגדלים שרוצים ולהתאימו לכל גודל מטבח.
 • צבע : שי חברון מגיע במגוון מוגבל של צבעים בגוונים של צהבהב, ורדרד וגווני חום למיניהם. לכן הוא מתאים למטבחים פונקציונאליים ופחות למטבחים מעוצבים.
 • חוזק ועמידות : משטח חברון נחשב לחזק ואינו נשרט בקלות. יחד עם זאת רצוי לשייף אותו אחת לכמה שנים ע"י איש מקצוע ואת זה צריך לקחת בחשבון בשקלול המחיר הכולל.
 • ניקיון : לא דורש תחזוקה שוטפת גבוהה ומתנקה בקלות. מנגד ידוע שהמשטח נוטה לצבור כתמים.
 • אחריות: ניתן על משטח החברון אחריות לפי תנאי יצרן.
 • מחיר: המשטח הזול ביותר בארץ ולכן גם הבחירה המועדפת על קבלנים כברירת מחדל בבתים חדשים כמטח שיש למטבח.

לסיכום: אם אתם צריכים משטח שיש למטבח בתקציב מוגבל מאוד – משטח חברון היא התשובה שלכם כשלוקחים בחשבון שהיופי הוא לא המעלה הראשונה אלא מחיר ופונקציונאליות. משטח שיכול להחזיק שנים על גבי שנים אך דורש שיוף שלא נדרש במשטחים אחרים. בחירה טובה למטבח ראשון או למטבח בדירה להשקעה.

שיש גרניט – נוצר בטבע –  ישר מהטבע

משטחי גרניט הם משטחים המיוצרים מאבן טבעית הנחצבת במקומות שונים בעולם. המקומות שחוצבים בהם הם מקומות צפופים ומכאן יוצא שגם המשטח עצמו דחוס וצפוף. למשטחי הגרניט ערך עיצובי גבוה שכן הגוונים והטקסטורות הם עצומים ובעלי מראה טבעי ומאוד מיוחד. משטחי שיש למטבח מגרניט מקנים למטבח יתרונות רבים.

 • עיצוב : ישנם גדלים ועוביים רבים שניתנים לעיצוב ולעיתים מגיעים כחתיכה אחת להרכבה ללא הדבקות וגימור חלק וגבוה.
 • צבע: משטחי הגרניט מגיעים בהמון צבעים וטקסטורות. מטקסטורה חלקה ועד לטקסטורת אבן טבעית גסה. שילוב של שני צבעים ויותר ו"עורקים" לאורך המשטח של צבע מנוגד לצבע העיקרי (כמו לדומא משטח אפור עם עורקים שחורים)
 • חוזק ועמידות: מצד אחד משטחי הגרניט חזקים אך לא החזקים ביותר בשוק (בעיקר הבהירים) אך מצד שני בשל היותר עשויים חומר דחוס וצפוף הם אינם סופחים כתמים ולא נשרטים ויש להם עמידות מאוד גבוהה בתנאי חום וקור קיצוניים ולכן מושלמים גם לשימוש של משטחי שיש למטבח חיצוני.
 • ניקיון: משטח הגרניט מאוד עמיד לחומרי ניקוי וניתן להשתמש גם בחומרי ניקוי כימיים חזקים להסרת כתמים וניקיון יסודי.
 • אחריות: בהתאם לתנאי יצרן. על משטחי גרניט מסוימים ניתן לקבל עשר שנות אחריות.
 • מחיר: מחיר גבוה ביחס לשוק. משטחי שיש למטבח העשויים גרניט אינם זולים ומתאימים ללקוחות עם תקציב גבוה יותר. מתאים למטבחים מעוצבים שרוצים בנוסף לפונקציונאליות גם לתת אמירה עיצובית.

לסיכום- משטחי גרניט מקנים מראה מיוחד וייחודי למטבח. משטחי שיש למטבח בצבעים מיוחדים וטקסטורות שונות. אמנם המחיר יקר יחסית ולקוחות שיבחרו בו צריכים לקחת זאת בחשבון. מחזיק מעמד לאורך זמן ופתרון מעולה לשילוב של פרקטיות ויופי.

קוריאן –  נחשב כשיש אבל לא בדיוק שיש…

ישנה נטייה להכניס את משטחי הקוריאן באופן טבעי למשפחת השיש אך למען האמת הקוראין אינו שיש בכלל אך עדיין נחשב למשטח שיש למטבח.
שיש הקוריאן פותח ויוצר על ידי חברת דופונט ואף היה רשום כפטנט. כשתם רשיון הפטנט החלו חברות נוספות לייצרו. המשטח מבוסס על תרכובת פולימרית המעניקה למשטח מראה שיש טבעי חלק ונעים למגע.

 • עיצוב: משום שמיוצר מחומרים סינטטיים במפעל באופן מלאכותי, ניתן לעצב את משטח הקוריאן ללא מגבלה. חיתוכים וגדלים שונים ניתנים לביצוע. בנוסף למשטח הקוריאן מראה יוקרתי יותר ממשטחים סינטטיים אחרים.
 • צבע: מאותה סיבה בדיוק, ניתן לבחור באין סוף של צבעים. כול צבע וגוון ניתנים לייצור ולבחירה מתוך קטלוג החברה המייצרת ואף לבצע הזמנה אישית מול החברה.
 • חוזק ועמידות: מצד אחד משטח השיש למטבח מאוד חזק ועמיד כי הוא מיוצר ע"י אדם אך מצד שני דורש תחזוקה של שיוף וליטוש בכל כמה שנים.
 • ניקיון: קל מאוד לניקוי ואינו דורש מאמץ. יחד עם זאת, כמו שאר המשטחים הלא טבעיים עמידותו לחום נמוכה ולא ניתן להניח עליו ישירות סירים ללא חומר חוצץ כמו מגבת או משטח עץ.
 • אחריות: בהתאם לתנאי יצרן
 • מחיר: משטח הקוריאן עומד בטבלת המחירים בשוק המשטחים באמצע לכיוון למעלה. הוא אינו היקר אך גם אינו זול.

לסיכום : משטחי שיש למטבח קוריאן לא תהיה הבחירה הראשונה לזוגות צעירים אך לשיפוץ מטבח בתקציב מוגדל זו בחירה מעולה. חומר חזק ועמיד שיש לו  צורך בתחזוקה עם יכולות עיצוביות מרשימות.

סיכום המדריך:

אז עכשיו, כשאנחנו מומחים ומבינים בסוגי המשטחים למטבח השונים שיש לשוק להציע לנו, באיזה משטח נבחר? שאלה יפה. התשובה היא שונה לכל אחד כמובן. הנה שיטה שתעזור לכם להחליט.
קחו את ארבעת הפרמטרים הבאים והציבו אותם לפי סדר העדיפויות שלכם מהפרמטר החשוב ביותר לחשוב פחות. לפי התוצאה תעברו שוב על הסוגים ותגיעו לתשובה שלכם.
הפרמטרים הם: מחיר, עיצוב, חוזק ועמידות, ניקיון.
אם לדוגמא סדר העדיפויות שלכם הוא זה:  

 1. עיצוב
 2. עמידות
 3. ניקיון
 4. מחיר

הרי שהתשובה היא שמשטח שיש למטבח מסוג גרניט הוא המשטח שלכם.

טיפ נוסף שנוכל להציע לכם – לאחר שהבנתם איזה סוג משטח תרצו תיקחו לכם זמן לעשות מחקר שוק של מחירים, התקנות, אחריות ושירות לקוחות של כמה וכמה חברות העוסקות בתחום.
קראו חוות דעת ואפילו תהיו "חוצפנים" ותבקשו לשוחח עם לקוח שכבר התקין את סוג השיש בביתו אצל אותה חברה.

בחירת משטח שיש למטבח היא החלטה שיש לקחת בכובד ראש ולא כלאחר יד כמו קניית חולצה.

זהו מוצר שיישאר איתכם שנים על גבי שנים וחשוב שתהיו מרוצים.