מפרים את כללי המשחק

החומר החדש שכבש בסערה את השוק האירופאי מבסס לעצמו מקום של כבוד ומבטיח לעשות לאדריכלים את החיים קלים ומעוצבים מתמיד

שוק העיצוב העולמי, נשלט כיום בידי שתי מגמות ענק מנוגדות, המקיימות דיאלוג מרתק בינהן- המגמה המתועשת שמאופיינת בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת הסרת חסמים ומגבלות המאפשרים יצירת חומרים חדשים, והמגמת מלאכות היד המסורתיות, המעניקה במה לטכניקות ייצור ידניות, למראה החומר הטבעי במצבו הגולמי. השיח שמעלה החיבור בין השתיים יוצר דור חדש של חומרים המייצרים עמידות ופרקטיקה ברמות גבוהות מאוד מבלי לוותר על המיימד הויזואלי שמאפשר החומר הטבעי, במצבו הראשוני.

הלמינם הוא אחד הכוכבים הזוהרים והדומיננטים ביותר בשוק המשטחים. מעבר למנעד הרחב של הדגמים והאפשרויות הויזואליות שמציע החומר, חשובה עוד יותר העובדה כי בניגוד לחומרים אחרים בשוק המורכבים מאחוז גבוהה של קוורץ , זכוכית וגרניט פורצלן, מדובר במוצר שעשוי מגרניט פורצלן טהור המורכב מחומרים טבעיים הכוללים אבקות שמגיעות מהטבע ואפילו החומר המקשר אינו דבק אלא חומר טבעי שתכונותיו מאפשרות לקשור בין החומרים ולייצר יציקה איתנה ועמידה.(חומרים אלה במיכון והטכנולוגיות הגבוהות ובתנור שריפה באורך של 120 מטר יוצרים משטחים איתנים ועמידים במיוחד)

שיש גטניו, חברה משפחתית, המתמחה בייבוא, ייצור והתקנת משטחי שיש, גרניט וקיסר, הפועלת בשוק המקומי מזה 40 שנה היא היבואנית של הלמינם ונחשבת לחלוצה בתחום בישראל. הלמינם הנו חומר מורכב לעיבוד ולכן יש להמחות בתהליך העבודה עמו. שיש גטניו המייבאת את החומר במהלך חמש השנים האחרונות לישראל, ואף הקימה מפעל גדול לעיבוד משטחי למינם עם מיכון רובוטי מתקדם. פיתחה התמחות בעבודה עם הלמינם ומאפשרת בכך מתן טווח פתרונות עצום, לאדריכלים, למעצבים ולחברות המטבחים העובדים עמה.

יתרונותיו המובהקים של החומר הם יכולת העמידות שלו בפני ספיגה ושריטות והיכולת שלו לדמות פני שטח של חומרים טבעיים כגון בטון, עץ, מתכת, אבן ונוספים. החומר מופיע בעיבוד מט ובעיבוד מבריק וכדי להעמיק את הזיקה לטבע, משלבים המשטחים טקסטורות חומר. הלמינם מגיע בלמעלה מ-100 סוגי גוונים ומרקמים. רמת עמידותו הגבוהה, הופכת אותו מושלם למטבחים פעילים ואף למטבחי חוץ, שהפכו לטרנד אופנתי בפני עצמו, חיפויי קירות ואמבטיות

חוזקו (עמידותו)של הלמינם מאפשר לחתוך ישירות על גבי המשטח, ניתן להניח עליו סירים חמים, הוא קל מאוד לניקוי ואינו רגיש לחומרים פעילים כגון מסירי שומינים ואקונומיקה, דוחה עובש ומאופיין ב- 0% ספיגה למשטחי המט בלבד(גם כורכום שיעמוד עליו מספר שעות, לא יחדור למשטח) מה שהופך את המשטח לאנטי בקטריאלי. על הלמינם ניתנות בשיש גטניו 10 שנות אחריות.

את הלמינם זיהו שיש גטניו בעת ביקור בתערוכה באיטליה, לפני 5 שנים. היום אחרי תקופת לימוד והכשרת אחד משלושת מפעלי החברה לעבודה ייעודית עם הלמינם, נהנים האדריכלים מחומר חדש, המאפשר את הגשמת הפנטזיות האדריכליות היצירתיות ביותר.