טיפים להתאמת הריצוף לשיש במטבח

בעבר היה נהוג להתקין בכל המטבחים, בין אם מדובר במטבח בבית פרטי או במלונות ובתי עסק – את אותו השיש. גם לגבי הריצוף לא הייתה התלבטות או מחשבה רבה : היו בוחרים בדוגמה ספציפית ולפיה ניתן היה לעצב את שאר הבית. כיום המבחר גדל באופן משמעותי, אחת האפשרויות שמוצעת לרוכשי דירות היא לבחור את סוג השיש ואת סוג הריצוף עוד בטרם כניסתם לדירה החדשה. גם כאשר מדובר בדיירים קיימים או ברכישת דירה מיד שניה, לא חייבים להשאיר שיש או ריצוף שאינו מוצא חן בעיניכם. במידה ואתם מרגישים כי הריצוף בדירה ובמטבח אינו תואם לשיש – בהחלט רצוי להחליפו. ניתן להחליף את הריצוף ולבחור באופציה מתאימה יותר ולא חייבים להשקיע בכך סכומי כסף גבוהים.

התאמה נכונה של הריצוף לשיש המטבח – איך בוחרים את הריצוף?

מכיוון שלכל אחד יש טעם שונה והאמרה הידועה "על טעם ועל ריח אין מה להתווכח" מתאימה גם לנושא זה. כלומר, כל אחד יכול לבחור את הריצוף המועדף עליו אך האם הבחירה אכן תתאים לשיש? זו כבר שאלה בפני עצמה. יש אנשים שנוטים לחשוב שהפתרון הטוב ביותר הוא להחליף גם את השיש וגם את הריצוף ולמצוא משהו שדומה זה לזה. אך למעשה, זו מחשבה שגויה שתוביל להוצאה כלכלית גבוהה ולעיתים האופציה של התאמת שיש לרצפה לא מתאפשרת.

מעצבי פנים רבים ממליצים ללקוחותיהם על אופציה זולה ונוחה והיא התקנת פרקט במטבח. מעבד לעובדה כי שיש במטבח יכול להשתלב טוב עם ריצוף פרקט, מדובר גם בהוצאה כספית נמוכה עד בינונית. את הכסף שתחסכו תוכלו להשקיע במשהו אחר וכך תהיו שבעי רצון כפליים. הבחירה בפרקט היא נכונה לא רק בגלל ההיבט הכלכלי אלא גם בשל המבחר הקיים של הפרקטים. למעשה, יש מגוון כה רחב של פרקטים הכולל דוגמאות, טקסטורות, צבעים וסגנונות שונים. מבניהם, כל אחד יוכל לבחור את מה שמועדף עליו ומה שמתאים לו. פרקט עץ משתלב היטב עם מרבית הסגנונות ועל כן ניתן להבחין כי יותר ויותר אנשים בוחרים לרצף את המטבח בריצוף דמוי עץ או עץ מלא.

חשוב לציין כי דווקא במטבח עדיף להשקיע ולבחור בפרקט עמיד במים. פרקט למינציה אינו עמיד בפני מים ואף על פי שהוא נחשב לזול ויפה, האיכות שלו לא אולטימטיבית. רצוי לבחור בסוג פרקט שיש לו עמידות גבוהה משום שברוב המטבחים יש ברז גלוי, מדיח ועוד. בנוסף לכך, פרקטים שעמידים בפני מים בדרך כלל נחשבים לאיכותיים יותר וגם המראה שלהם יוקרתי ומיוחד יותר. תוכלו לבחור מבין הדוגמאות הקיימות את הרצפה שמתאימה למטבח שלכם – ישנה אפשרות להתאים בין הצבעים, או להפך, לשחק עם הצבעים ולייצר סגנון חדשני ואחר. אנו משוכנעים כי האפשרות של התקנת פרקט במטבח תעניק למטבח שלכם מראה ייחודי למדי.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.