הטרנדים הבולטים בעיצוב שיש למטבחים

החלטתם לשדרג את המטבח? מצוין! רק קחו בחשבון שיש לאחרונה כל מיני טרנדים משגעים בכל הקשור לעיצוב. אתם רק צריכים לבחור איזה טרנד הכי מתאים לכם ובעיקר ישתלב גם עם העיצוב של המטבח ובכלל של הבית עצמו. כמובן, זה גם הזמן להגיד שעדיף לעשות את כל תהליך השדרוג עם מעצב או מעצבת פנים. כך תדאגו שבחרתם את העיצוב הכי נכון עבור המטבח שלכם. המשיכו בקריאת המאמר ותגלו את הטרנדים החדשים.

שיש לבן

אם אתם רוצים להעניק למטבח, תחושה של מרחב ולהכניס לחלל קצת בהירות ואור, תוכלו לבחור בשיש לבן. הוא מעניק למטבח מראה אסתטי, קליל ונעים. אם יש לכם מטבח קטן, אין לכם בכלל מה להתלבט – פשוט תבחרו את השיש הלבן ותראו כיצד המטבח הופך למואר וגדול יותר.

שיש ללא שוליים

כל שיש כולל שלושה דברים בסיסיים: משטח עבודה, כיור, ברז מטבח נשלף או רגיל. עד לא מזמן, כל שיש היה כולל גם שפה מוגבהת, כל זאת מתוך מטרה אחת ברורה – לעצור את המים מלטפטף על הרצפה. כיום, המגמה היא להזמין שיש ללא שוליים. מצד אחד, תגידו שזה לא פרקטי ומצד שני, אם נחשוב על זה קצת, אנחנו לא מציפים את השיש, כך שאין מה לדאוג מטפטוף המים אל הרצפה. מעבר לכך, יש לשיש הזה, מראה אסתטי ונקי ויש גם יתרון בולט ומשמעותי – כעת כשאין בו שוליים, לא יצטבר לנו לכלוך שקשה להורדה. כך בעצם מתאפשר לנו ניקיון יסודי של השיש בקלות.

כיור שקוע בשיש

עד לא מזמן, הייתה הפרדה ברורה בין השיש לכיור. כיום, ניתן לראות שהכיור הפך לחלק אינטגרלי מהשיש והוא שקוע בתוכו. כך נוצר מראה אחיד וחלק ונמנעת שבירה ברצף העיצוב.

גרניט

סוג פופולארי של שיש. הוא נפוץ מאוד בעיקר בגלל היופי שלו. ניתן להזמין אותו בצבעים שונים. היתרונות שלו נעוצים בכך שהוא אינו נשרט ונוח מאוד לניקוי.

שיש מעץ

כן, כן, אתם קוראים נכון. שיש לא חייב להיות עשוי משיש או אבן אחרת. הוא גם יכול להיות עשוי מעץ. העץ מעניק מראה כפרי למטבח. מה שכן, יש חסרון אחד, הקשור בטיפול ובתחזוקה שלו. יש צורך לאטום אותו באופן קבוע בשעווה. זו שומרת עליו מפני הכתמה וריקבון. מעבר לכך, בלי קשר לשעווה, חשוב מאוד לשמור על הניקיון שלו. אגב, בגלל התחזוקה שלו, לא הרבה בוחרים בו.

שיש מבטון

מתאים מאוד למי שאוהב את המראה המודרני. מדובר על שיש עם אפשרויות עיצוב מגוונות. מה שכן, לא כל אחד יתחבר לסגנון.

דגשים לבחירת שיש

טרנדים או לא, יש בסופו של דבר לבחור את השיש האידיאלי והמתאים ביותר עבורכם. שימו לב להתחשב בדגשים הבאים לפני הקנייה:

תחזוקת השיש – אתם לא אמורים להשתעבד לניקוי ותחזוקת השיש. על כן, בחרו בסוג שיש שיהיה קל לניקוי וידרוש תחזוקה בסיסית בלבד

גודל השיש – בדקו שהגודל אכן מתאים לכם, גם מבחינת השטח שיש ברשותכם.

תכונות השיש – בדקו שהשיש שבחרתם יהיה חזק, עמיד, חסין מפני שריטות ומפני כתמים.