אלו עוד שימושים יש לעיצוב עם שיש?

שיש גרניט מציב מספר רב של פתרונות ריצוף או משטחים מאוד איכותיים עם מראה של אבן טבעית ומיוחדת בעלת עורקים וטקסטורות שניתן להבחין רק באבני הגרניט. הצבעים הייחודיים של אבן שיש גרניט מספקים מראה מאוד יוקרתי ולכן ניתן לראות אותם משתלבים כאלמנט שהוא פרקטי וגם עיצובי.

אבן גרניט היא אבן שנוצרה עמוק באדמה תחת לחץ של חום גבוה במיוחד, מה שהופך אותה להיות עמידה מאוד לכל תנאים של מזג אוויר או טמפרטורה. לכן בשל עמידותה הגבוהה לסדקים, שריטות, לחום ולכתמים יש לה שימושים רבים. יש שסבורים שהיא חומר שנשמר לנצח וזאת הסיבה שמשתמשים בה למגוון שלם כמו: חיפוי לקירות, רצפות, משטחי עבודה נוספים, שימושים במשרד או באזורים ציבוריים ואף בעיצוב מצבות גרניט – להנצחת הנפטר.

שימושים באבן שיש גרניט                                                                                          

שיש גרניט מאפשר לנו שימוש במגוון של תחומי חיים, יש לו גוונים וטקסטורה שיכולה להשתנות מאבן לאבן מה שמוסיף לו עיצוב להיות ייחודי ומקורי ואפשרות להקנות לכל חלל מראה קלאסי. כמו כן הוא נוח לתחזוקה וניקיון ולכן נעשה בו שימוש רב בחללים כמו מטבח שירותים או חדר מקלחת. להלן פירוט על חלק מהשימושים העיקריים שניתן ליצור עם שיש גרניט.

ריצוף – ריצוף הבית או הדירה בשיש גרניט מחדיר לחלל הרבה אווירה וגוונים מרגיעים. במיוחד במזג האוויר הישראלי החם, הוא משרה אווירה נעימה וקרירה ויחד עם זה הגרניט מעניק תחושה ביתית ונקייה, תחושה שהטבע חדר פנימה ומצליח להכיל בתוכו את כל חלל המגורים.

משטחי שיש – משטח שיש מגרניט הוא נחשב למשטח מאוד עמיד לשריטות וכתמים בייחוד במטבח, הוא עמיד ללחות ולחום ולכן נוטים לעשות בו שימוש רב במטבח. הוא מוסיף הדר לחלל המטבח, האמבטיה והשירותים וגם הגוונים השונים שלו מאפשרים אפשרויות בחירה רבות לכל סגנון עיצובי.

מצבות מיוחדות משיש גרניט                                                                              

מצבות הן ההנצחה של אדם יקר. לכן חשוב לעשות שימוש בחומר שהוא עמיד, חזק ואיכותי, שיש גרניט הוא שיש שמגיע גם בגווני אפור עם נקודות לבנות ועם התכונות האיכותיות והעמידות שדורשת כל מצבה מכובדת ומרשימה. הגרניט משמשת לבנייה של מצבות באיכות גבוהה ומחליפה הרבה את השיש המיובא. ניתן לקבל את השיש הזה עבור מצבות בגימור שהוא מעובד, כמצבה שהיא ישרה או בעיצובים של קווים מעוגלים. ניתן לחמם את אריחי הגרניט בחום גבוה וזה מקנה להם ציפוי מאוד חזק, שהוא גם עמיד לליטוש. התהליך של החימום של השיש מייצר מראה כהה וחם ובעל מרקם וטקסטורה מרהיבה למצבה מרשימה ואיכותית. כל מצבה שמכינים דורשת כיתוב על המצבה. ניתן לבצע על המצבה חריטה במספר סוגי חריטה,  באופן של התזת חול או חריטה שהיא ידנית, אותיות שהן בולטות מתוך השיש או באמצעות אותיות פליז שהן מודבקות על השיש. בעזרת כל עיצוב ניתן לייצר מצבה שהיא ייחודית ומרהיבה וכך לשמור על זיכרון המנוח לשנים ארוכות במיוחד.

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר.