איזה שיש מתאים למטבחים כפריים?

מטבחים כפריים מוגדרים כמטבחים משפחתיים וחמימים. מבחינה עיצובית, שולטים בהם אלמנטים כמו עץ מלא וגושני, משטחי עבודה רחבים, גימורים מעוגלים, גילופים ופרזולים ממתכת. המטבחים הכפריים אף ידועים ככאלו אשר מתאימים למשפחות בשלניות, אשר אוהבות את עבודת המטבח. מסיבות אלו יש לבחור שיש למטבחים כפריים אשר יעמוד בציפיות ללא דופי. להלן המלצות שימושיות לבחירה השיש המתאים ביותר לכך.

סוג החומר

ניתן למצוא סוגים שונים של משטחי שיש אשר מתאימים למטבחים כפריים כאשר כל סוג טומן בחובו יתרונות מרובים למשתמש. ולמשל, משטחי שיש סינטטיים מקווארץ (קוריאן, אבן-קיסר phentermine375mgcapsule.com ועוד) מגיעים במימדים שונים ומגוונים, עם אינספור גוונים וצבעים שניתנים להתאמה לכל גווני העץ למיניהם והם עמידים ביותר לאורך שנים. ניתן למצוא גם מטבחים כפריים אשר משתמשים בשיש חברון (טבעי), אשר אינו רגיש לחום ולכן מצויין לעבודה יעילה במטבח. שיש גרניט אף הוא אופציה טובה למטבחים כפריים, הוא מגיע במספר רב של צבעים ולו גם מרקם מחוספס במקצת ולא חלק, המתאים יותר למטבחים מודרניים.

ממדי השיש

עבור מטבחים כפריים מתאימים לוחות שיש עבים. מטבחים אלו מכילים כאמור אלמנט דומיננטי במיוחד והוא העץ המלא. הארונות במטבחים כפריים נראים כבדים ומסיביים ולכן לוחות שיש דקים מדי עשויים לחבל בהומוגניות העיצובית הרצויה. נקודה נוספת שיש לשים לב אליה- חשוב מאוד שמשטח השיש יהיה זהה בעוביו הן בחלק העיקרי והן ב- "אי", אם קיים.

צבעי השיש

הצבעים המתאימים ביותר עבור מטבחים כפריים הינם צבעים אשר משדרים חמימות ביתית. יש להתאים את צבע השיש בהתאם לצבע העץ המלא של ארונות המטבח. כך למשל מקובל בהחלט להתאים שיש לבן או בצבע שמנת לארונות מטבח מעט "אדמדמים" מעץ הדובדבן ושיש צהבהב או חום למטבחים כפריים מעץ אלון. לעיתים רבות בוחרים בעלי מטבחים כפריים לעצב את משטח העבודה במטבח בצבע מנוגד לצבע הארונות. בתור דוגמא ניתן לציין מטבחים כפריים בסגנון פרובאנס אשר אליהם הותאמו משטחי שיש כהים בגווני האפור, החומים הכהים יותר והשחור.