אדריכלות ועיצוב פנים למטבח

אנחנו הישראלים, מאוד אוהבים את המטבח שלנו- לפעמים אפילו יותר מאת הסלון או חדר השינה. אנחנו מאוד אוהבים לבשל, לטגן ולאפות במטבח ולהכין אוכל למשפחה, לחברים ולעצמנו. מטרת עיצוב הפנים של המטבח היא אינה רק אסתטיקה אלא גם ואפילו בעיקר- פרקטיות. בגלל שאנחנו נמצאים הרבה במטבח ויש לנו בו כמה שימושים שונים, חשוב שיהיה לנו נוח לזוז בו ושדברים יהיו ממוקמים במקומות שנוחים לנו לפי השימוש.

איך מתחילים לעצב את המטבח?

כדאי לעצב את המטבח בעזרת מעצב פנים מומלץ ואם אין אינכם חושבים שזה הכרחי אז ניתן גם לבד (כמובן שהעבודה תהיה קשה יותר ויכולות להיווצר המון בעיות).

לפני תחילת עיצוב המטבח, קחו דף ועט ועשו לכם רשימה של הדברים שאינכם מרוצים מהם במטבח שלכם. זה יכול להיות כל דבר: חוסר במקומות אחסון, רצון במקרר גדול יותר, אין מספיק נקודות חשמל או שאולי יש אבל לא במקומות הנכונים, שיש ישן שכדאי להחליף, בלגן במגירות והארונות, תאורה לא מספיק טובה ובעצם כל דבר שנראה לכם שאפשר וכדאי לשנות.

5 טיפים לעיצוב נכון של המטבח:

  1. בחירת איש המקצוע: כפי שכבר אמרנו, מעצב פנים מומלץ הוא איש המקצוע הטוב ביותר לתכנון ועיצוב המטבח. הוא יוכל לעזור לכם להחליט האם אתם צריכים נגר או חנות מטבחים כאשר לכל אחד היתרונות והחסרונות שלו.
  1. בתכנון המטבח חשוב שתהיה חלוקה לאזורים בתוך המטבח: אזור המיועד לאחסון מזון, אזור המיועד לניקיון, אזורי בישול ואפייה, אזור לאחסון כלים וכד'. ככה תוכלו לוודא שהמטבח שלכם יהיה פונקציונלי.
  1. בחירת השיש: מעצב פנים ידע להתאים לכם את השיש כאשר הוא מסתכל על שני דברים עיקריים בבחירתו: פונקציונאליות ומראה השיש. כדאי לבצע את הבחירה הטובה ביותר צריך להסביר למעצב לאיזה מטרות אתם משתמשים בשיש ואיזה מראה אתם רוצים להעניק למטבח שלכם.
  1. וילונות: הדעות חלוקות לגבי וילונות מטבח. ישנם מעצבים הטוענים שווילונות הם לגיטימיים לגמרי במטבח בו יש חלון, הן מבחינת יופי והן מבחינת פרקטיות של ויסות האור. מצד שני, ישנם מעצבים הטוענים שהווילונות סופגים את ריחות הבישולים והטיגונים ולכן צריך גם לכבס אותם לעיתים קרובות. בנוסף, מיקום לא נכון של הווילון יכול לגרום להידלקות שלו ולשריפה במטבח. לשיקולכם.
  1. תאורה: חשוב שבמטבח תהיה תאורה משני סוגים: תאורת אווירה שהיא יותר עדינה, מעוצבת וייחודית ותאורה טכנית שתספק אור חזק לעבודה במטבח. חשוב למקם את התאורה הטכנית מאחורי משטח העבודה ולא דווקא במרכז המטבח כדי שלא תסתירו לעצמכם את התאורה בזמן העבודה.

לסיכום, עיצוב המטבח הוא אינו פשוט וצריך להסתכל עליו מהמון זוויות כשבסוף המטרה שלנו היא שהוא יהיה יפה ולא פחות חשוב- פרקטי. ההמלצה שלנו היא להיעזר במעצב פנים מקצועי שיודע את העבודה ויעזור לכם בכל סוגי הבחירות שתצטרכו לעשות- מבחירת שיש ועד מיקום מגירה.