שיש למטבח – אחד השלבים החשובים ביותר בעת בניית מטבח חדש או שיפוץ מטבח קיים הוא בחירת השיש. מדובר בהחלטה בעלת משמעות, משום שהשיש הוא בדרך כלל משטח העבודה העיקרי במטבח, אם לא היחיד, ולכן יש לקחת בחשבון את איכותו ועמידותו, כמו גם את מידת ההשקעה בתחזוקה שלו.

בנוסף, השיש חשוף לעיני כל, כך שצריך להשקיע מחשבה בבחירת הצבע והטקסטורה שלו. ואם השכלתם לתכנן את בחירת השיש כבר בשלב התכנון הראשוני של המטבח ולא השארתם אותו לסוף, תגלו שפעמים רבות עיצוב השיש עשוי להשפיע על עיצוב יתר האלמנטים במטבח: הארונות, הידיות, הוילונות ואפילו כלי המטבח.

אז איך לבחור שיש למטבח?

ראשית הבה נסקור את האפשרויות הנפוצות העומדות בפנינו:

אבן קיסר

אבן קיסר היינו שיש העשוי קוורץ, שעל אף שהוא רגיש לחום ולשריטות, יתרונו העיקרי הוא במגוון העצום של העיצובים והמרקמים בהם ניתן להשיג אותו, מה שמאפשר טווח מחירים רחב ועיצוב כיד הדמיון הטובה עליכם.

גרניט

שיש איכותי, חזק ועמיד, שאינו נשרט או נסדק בקלות. הוא יתמודד היטב עם כתמים, עם חומרי ניקוי ואפילו עם סירים חמים המונחים ישירות עליו. גרניט אמנם נחשב גם לאחד מן הסוגים היקרים יותר של שיש למטבח, אבל עמידותו לאורך זמן רב הופכת אותו לכדאי מבחינת יחסי עלות-תועלת לטווח הרחוק.

שיש סינתטי

חומר דמוי אבן שיש, שמחירו נמוך יותר. הוא עמיד בפני כתמי מזון משום שרמת הספיגה שלו נמוכה, אולם הוא גם רגיש מאוד לחום ונשחק בקלות כאשר נעשה עליו שימוש בחומרי ניקוי חזקים, מה שאומר שיתכן ותצטרכו להחליף אותו מדי מספר שנים.

מה סדר העדיפויות שלכם?

אין תשובה אחת לשאלה "איזה חומר גלם עדיף", שכן הדבר תלוי בשימוש שנעשה בשיש: למשל, אם אתם אוהבים לבשל, תזדקקו לשיש שיחזיק מעמד זמן רב. אם הקשר בין מטבחים לביניכם קלוש עד בלתי קיים, אתם יכולים לתת עדיפות למראה או למחיר על פני העמידות.

לכן, הכינו לעצמכם רשימה של ההעדפות שלכם: האם אתם זקוקים לשיש חזק במיוחד ועמיד בפני חום? האם אתם עומדים להשקיע בניקיון שלו? האם הכי חשוב לכם שהשיש פשוט ייראה הכי טוב שאפשר? ואולי שום דבר לא מעניין אתכם מלבד המחיר שלו, וכמה שיותר נמוך כך עדיף?

ברגע שתענו לעצמכם על השאלות הללו ותבינו מה הדבר החשוב לכם ביותר בבחירת השיש, תוכלו לדעת מה חומר הגלם המתאים לכם. עכשיו כל מה שנותר לעשות הוא לבחור את הצבע ו… להתחיל לבשל!