כשאנחנו מעצבים את המטבח, אנחנו בדרך כלל מחפשים את הפתרון הפונקציונאלי ביותר, שגם ייתן תוצאה מרשימה וגם ייכנס לתקציב שלנו. בבחירת שיש למטבחים ישנן אפשרויות רבות, כל אחת מביאה עימה יתרונות וחסרונות. אז עשינו לכם סדר – אילו סוגי שיש למטבח הם הנפוצים ביותר? מהם היתרונות והחסרונות של כל סוג שיש? ובמה הכי כדאי לכם לבחור?

סוגי שיש למטבח – ארבעה בנים

ישנם ארבעה סוגים עיקריים של שיש למטבח. כמובן, אתם יכולים לבחור חומר אחר בכלל, למשל עץ או נירוסטה, אבל חומרים אלו הם פחות עמידים ויש להם חסרונות ביחס למשטחי השיש, לכן תמצאו משטחי שיש במעל ל-90% מהמטבחים בארץ.

שיש אבן קיסר – הפופולארי והיעיל למטבח

שיש אבן קיסר עשוי משטח של קוורץ, והוא מספק פתרון בעל יתרונות רבים. הוא עמיד מאוד, לא סופג, לא משתנה עם השנים. החומר עצמו גמיש וניתן לחתוך אותו בצורות שונות על פי העיצוב. בשל הפופולאריות של הקוורץ כמינרל טבעי בקרום כדור הארץ, שיש אבן קיסר לא יקר על אף היתרונות הרבים שלו. וכמובן, הוא ייחודי – משטחי הקוורץ מגיעים במגוון צבעים ו"עיטורים" טבעיים, ובעוביים שונים.
החיסרון העיקרי של שיש אבן קיסר הוא שהוא אינו עמיד בחום ולכן אסור להניח עליו סירים מהבילים.

אבן קיסר Emperadoro

אבן קיסר

אבן קיסר 2710

אבן קיסר 2000

אבן קיסר 3452

אבן קיסר 3000

אבן קיסר 4330

אבן קיסר 4000

אבן קיסר 5110

אבן קיסר 5000

אבן קיסר 6350

אבן קיסר 6000

אבן קיסר 7150

אבן קיסר 7000

אבן קיסר 9241

אבן קיסר 9000

שיש חברון – הישן והטוב

השני בפופולאריות מבין סוגי השיש למטבחים הוא שיש חברון. מדובר בשיש מדומה, המורכב מאבן גיר אותה ניתן ללטש לקבלת המראה המבריק המאפיין שיש. שיש חברון הוא חזק ועמיד, והוא בין הפופולאריים ביותר למטבחים מזה עשרות שנים בארץ. יחד עם איכותו הנפלאה, החומר זול מאוד, ולכן הוא הבחירה הבסיסית של קבלני בניה רבים.
החיסרון של שיש חברון – לקוחות רבים אינם מרוצים מהמראה החיוור של שיש חברון, הוורדרד צהבהב בעל הנימים, האופייני לו. שיש חברון מגיע תמיד בצבע הזה, ואין אפשרות לבחירה בין גוונים שונים. בנוסף, מומלץ ללטש את השיש כל כחמש שנים על מנת לשמור על החלקלקות המאפיינת משטחי שיש למטבח.

שיש גרניט – ישר מהטבע

גרניט הינה חומר טבעי שמתפתח באזור דחוס מאוד ולכן הוא בעל עמידות גבוהה. השיש הוא טבעי יותר מהחומרים האחרים שהוצעו ומכאן נגזרים חלק מהיתרונות והחסרונות שלו.
מהיתרונות של שיש גרניט, נציין בראש ובראשונה את הייחוד שלו – המשטחים הם טבעיים, חלקם אינו חלק לחלוטין, הצבעים משתנים (גם בתוך הלוח עצמו), והתוצאה טבעית ומרהיבה. מראה הגרניט למטבח נחשב אקסקלוסיבי וייחודי. הצבעים של משטחי השיש מגרניט שונים מאוד, וניתן להשיג גרניט בצבעים כהים או בהירים.
מן החסרונות של שיש גרניט למטבח, נציין את חוזק החומר – החומר אינו גמיש ולכן הוא נשבר בקלות.

שיש קוריאן – לא בדיוק שיש…

שיש קוריאן הפך לאחרונה ללהיט עיצובי במטבחים בישראל. הוא עשוי למעשה משילוב מנצח של חומרים אקריליים המעניק לו גמישות ופונקציונאליות ביחד עם עמידות לשנים ארוכות ומראה אקסקלוסיבי ונפלא.
את כל סוגי השיש למטבח תוכלו להשיג אצלנו בשיש גטניו, בחיתוכים לפי הצורך ובבחירה אישית של פלטה, ואנחנו כמובן נשמח לעמוד לשירותכם.